Logo gazety sulechowskiej
Strona główna
Archiwum
Historia
Autorzy
Kontakt
Forum
Linki
Romuald Furs
Romuald Furs
Polak, repatriant od 14 września 1958 r. Urodzony w Prozorokach, ojciec Józef, matka Helena z domu Procukiewicz. Od zawsze ciekawy świata i ludzi. Stąd żyłka społecznikowska. Działał w rozlicznych organizacjach i partiach (LOP, ZHP, ZSMP, PZW, SD, UPR, UW, PO), kierując się zasadą, że w każdych czasach i okolicznościach można i trzeba robić coś pożytecznego.

Działacz samorządu gminnego w latach 1980-2006 (pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulechowie w latach 1991-1994). Aktywny i kontrowersyjny. Organizował lub też współorganizował liczne lokalne, społeczne przedsięwzięcia, m.in. grał, reżyserował i dyrektorował w latach 70-tych młodzieżowemu Teatrzykowi „Wisus”, tworzył teatr jednego aktora (z monodramem A. Czechowa „O szkodliwości nikotyny” zdobył III miejsce w przeglądzie ogólnopolskim), w roku 1980 założył pierwsze w Polsce Koło Młodych Demokratów, w latach 80-tych był współzałożycielem Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej, której przez kilka lat był wiceprezesem, w latach 90-tych patronował akcji „Na ratunek szpitalowi”, która przyniosła wymierną pomoc obliczaną na ok. 700 tys. zł., w ostatnich latach współtworzył Sulechowskie Towarzystwo Historyczne.
Od 1972 roku redaktor i wydawca różnych gazetek i gazet o charakterze lokalnym, m.in. „Klin”, „ABS-SM”, „Beniaminek”, „Wizura”, „Enzymek” (redagował m.in. z Alfredem Owocem), „Sulechów i okolice” (red. nacz. Wacław Borkowski), „Okolice Sulechowa” (red. nacz. Tomasz Tkaczuk), „Gazeta Sulechowska” (red. nacz. Paweł Kutrowski). Życie traktował i traktuje z przymrużeniem oka, mimo to wychował córkę Katarzynę oraz Tomasza i Macieja Framm. Obecnie stanu wolnego. Typ samotnika o charakterze choleryczno - melancholijnym.
Zasadniczą służbę wojskową zaliczył w sulechowskiej jednostce JW 2716 w latach 1977-1979, gdzie dochrapał się stopnia bombardiera.
Zawodowo pracujeod 1975 r. Jako specjalista ds. bhp prowadzi dodatkowo własną firmę, współpracując z lokalnymi pracodawcami. Główne miejsce zatrudnienia to SP ZOZ.
Od 2006 r. zaczął wyhamowywać swoje społecznikowskie pasje i przyjął pozycję sępa. Wysiaduje przeważnie w barze „ALJAN” przy ul. Przyłącznej, gdzie tytułowany jest jako prezes Stowarzyszenia Lubiących Wypić i Zakąsić. Dotknięty licznymi przypadłościami, nie pokazuje się publicznie. Pisuje jedynie do „GS”.
Więcej o R.F. można przeczytać w V i VI wydaniu „WHO IS WHO W POLSCE” i książce A. Piaseckiego „Lubuska IV władza”.
- Kontakt telefoniczny: 604 963 708.

Paweł Kutrowski
Paweł Kutrowski
Rocznik 1980. Sulechowianin od urodzenia. Żonaty, dwie córki.
- Mgr politologii po Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
- Redaktor Naczelny „Gazety Sulechowskiej”. Już za czasów licealnych (w LO w Sulechowie) był Naczelnym gazetki szkolnej (ukazały się trzy numery) „Speculator”. Później pisywał także do: „Sulechowa i okolic”, „Okolic Sulechowa”, „Najwyższego czasu w Małopolsce”, Tygodnika konserwatywno - liberalnego „Najwyższy Czas!” oraz do „Gońca Lubuskiego”.
- Członek stowarzyszenia Praworządny Sulechów oraz Sulechowskiego Towarzystwa Historycznego.
- Zdeklarowany prawicowiec, od dziecka wróg socjalizmu - jako dwuletni berbeć, gdy stał z Babcią w kolejce po coś tam (cóż, po wszystko trzeba było dłuuugo stać…) wyraził to dobitnie: „Zasrana komuna, cukierków nie dali…”. Ideowo: Konserwatywny liberał, obecnie bezpartyjny, eks-członek Unii Polityki Realnej (8 lat) oraz Prawa i Sprawiedliwości (rok).
- Zainteresowania: współczesna myśl polityczna, publicystyka społeczno - polityczna, literatura, historia (szczególnie najnowsza), brydż.
- Ulubieni pisarze: Waldemar Łysiak, Rafał Ziemkiewicz, Wojciech Cejrowski, Sergiusz Piasecki, Irwin Shaw, Stanisław (Cat) Mackiewicz. - Ulubieni publicyści i dziennikarze: Stanisław Michalkiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Bronisław Wildstein Stefan Kisielewski (Kisiel). - Autorytety polityczne: Ronald Reagan, Margaret Thatcher. - Kontakt: kutrowski@poczta.fm, tel. 507 050 291

Dariusz Dąbek
Dariusz Dąbek
- Wiek: Zbolały (kolega zwykł mawiać, że jak mężczyzna po czterdziestce budzi się i nic go nie boli, to albo nie żyje, albo się jeszcze nie obudził).
- Wykształcenie: Solidne.
- Przynależność organizacyjna: Nigdy nie należałem, nie należę i nie będę należał do żadnej partii politycznej. Należę za to do Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego, Polskiego Towarzystwa Akustycznego i Ligi Walki z Hałasem (chyba, że mnie wywalili, bo od dawna składek nie płaciłem). A przede wszystkim jestem członkiem-założycielem Nieformalnego Stowarzyszenia Byłych Pracowników PeBeRolu i Ich Rodzin (z naciskiem na „…Ich Rodzin”)
- Zainteresowania: Za długo musiałbym wymieniać. Generalnie są to zainteresowania „renesansowe”. Po prostu chcę wiedzieć wszystko o jednym (własnej specjalności) i trochę o wszystkim (aby w żadnej dziedzinie życia nie czuć się ignorantem).
- Kontakt: darek.d67@wp.pl

Przemysław Mikołajczyk
Przemysław Mikołajczyk
- Urodzony w 1969 r. w Sulechowie.
- Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauczyciel historii.
- Radny IV i V kadencji Rady Miejskiej w Sulechowie.
- Członek zarządu stowarzyszenia Praworządny Sulechów, członek - współzałożyciel Sulechowskiego Towarzystwa Historycznego.
- Pasje: historia, polityka, lotnictwo, turystyka rowerowa, muzyka (zwłaszcza blues).
- Autorytety m.in.: ś.p. mama, Jan Paweł II, Ronald Reagan, rotmistrz Witold Pilecki.
- Czytuje np.: Sienkiewicza, Chestertona, Dostojewskiego, Poe, Ziemkiewicza, Łysiaka.
- Politycznie: bezpartyjny konserwatywny - liberał.
- Kontakt: mikpe@wp.pl

Wojciech Gawlik
Wojciech Gawlik
- 28 lat, ur. w Szczecinie, mieszkaniec Kalska od 1986 r., a także Gorzowa Wlkp. od 2005 r.
- Absolwent administracji na PWSZ w Sulechowie, na Uniwersytecie Szczecińskim i politologii na UZ
- Współtwórca „Gazety Sulechowskiej”, w przeszłości jej red. naczelny i z-ca, w latach 2006-2007 red. naczelny „Gońca Lubuskiego”.
- Wiceprzewodniczący Rady Programowej TVP Gorzów Wlkp.
- Pracownik administracji rządowej.
- Kontakt e-mail: w.gawlik@wp.pl

Daniel Rekowski
Daniel Rekowski
- Człowiek dwóch przełomów - roku 1980 i 2002.
- Promotor, kasjer, pomywacz, kelner, dziennikarz, handlarz, politolog.
- W Gazecie wróżbitka i poeta amator.
- Spóźnialski i wiecznie niezdecydowany, z zacięciem narcystycznym.
- Kocha wszystkich (z przekonaniem o pełnej wzajemności).
- Nie znosi lewactwa, bramek strzelonych ze spalonego i zupy owocowej.
- Od lat dręczony nałogiem ogryzania skórek u dłoni.
- Nie wierzy w światowy pokój i ogólną szczęśliwość.
- Regularnie uczęszcza do kościoła.
- Kontakt: daniel.rekowski@gazeta.pl

Michał Eggert
Michał Eggert
„Słów kilka o sobie samym? No oczywiście, czemu nie? Przykładowo, że jestem studentem tak zwanej polonistyki, nałogowym słuchaczem muzyki, czy też amatorem gitarowych poczynań.
Z tym pierwszym powiązać nie trudno można fakty takie jak zainteresowania literaturą i poezją, czytanie ich, czy też po części uprawianie. Bez wnikania w szczegóły, naprawdę, „po części” i to takiej rozmiarów niezbyt wygórowanych.
Natomiast to drugie i trzecie to praktycznie w jednej drużynie grają, a ja wraz z nimi. Bo skoro muzykę tworzę, bądź swoim szarpaniem drutów, strunami zwanymi, ją odtwarzam, to ktoś będący w pobliżu tego słuchać musi. Jak się domyślić można, na tych drutach elektro nie tworzę (ani nie zamierzam), raczej coś do pośpiewania, pokołysania się, czy milszego spędzenia czasu w różnych okolicznościach rozrywkowych, a czasem kulturalnych.
Do gazety pisuję, sporadycznie co prawda, ale jeżeli już to chętnie. Tematów, które mnie interesują do żywego, a które opisać bym mógł, czy też potrafił, niestety za wiele nie znajduję, w naszej zacnej mieścinie. Na szczęście nie tylko ja do „GS” pisuję, więc wszystko jest na swoim miejscu.”
- Kontakt: eggert@tlen.pl

Przemysław Rajski
Przemysław Rajski
- Urodzony w 1979 r. w Sulechowie.
- Podjadacz słodkości.
- Od 9 lat w stałym związku (szczęśliwym).
- W „GS” człowiek od sportu, w domu od wynoszenia śmieci i ścielenia łóżka.
- Pracuje jako przedstawiciel handlowy.
- Poza pracą sporadycznie grywa w b-klasowej drużynie piłkarskiej.
- Współwłaściciel suczki Moli.
- Kontakt: p.rajski@op.pl

Leszek Adam Posyniak
Leszek  Adam Posyniak
55 lat, wykształcenie średnie. Ojciec samych chłopaków (Magda i Karolina) i przeszczęśliwy dziadek. Z urodzenia sulechowianin (swych korzeni nie wyparł się nigdy!), od 1969 roku z wyboru Rodziców - krakus. W naszej "jedynce" wykształcił się w zakresie podstawowym, choć uważa, że nie wszyscy jego Nauczyciele są tego samego zdania. W latach 1974-81 pracuje w nowohuckiej MO. Od 1982 walczy o przetrwanie swoje i Rodziny, wchodząc w komitywę ze szpadlem, murastwem i zawodami pokrewnymi. Śmieje się, że jako jedyny milicjant dostąpił zaszczytu wykładania na krakowskiej AGH. To nic, że tylko kafelków (fakt!, bydynek A-O). W 1988 okpił kostuchę, dzięki czemu z początkiem 1990 roku na mocy nowej Ustawy wraca w szeregi - jak uważa - już "przefarbowanej" MO. Karierę zawodową kończy siedem lat później, odchodząc na rentę inwalidzką w związku ze służbą w policji. Niejako od zawsze zdeklarowany zwolennik rozdziału Kościoła od Państwa i takiż antykomunista.  
Miłośnik rozrywek umysłowych i aforysta, aktywny członek Krakowskiego Klubu Szaradzistów "Agora". Od 30 lat autor różnorodnych zadań ze wskazaniem na literackie (szarady), publikowanych w ogólnopolskiej, specjalistycznej prasie szaradziarskiej, głównie w tytułach "Rozrywki". Niemal od początku istnienia "Gazety Sulechowskiej" zamieszcza w niej pod pseudonimem Ion Spayk (anagram nazwiska) swoje krzyżówki. Na trącenie się z nim kuflem nikłe szanse ma każdy, komu... tutej i dzisiej mija właśnie dwutysięczny dziewiąty rok, i kto włancza lub wyłancza cokolwiek. Znakomitą część roku przepędza na obrzeżach podkrakowskiej Puszczy Niepołomickiej, z lubością oddając się pogaństwu przejawiającemu się w miłości do przyrody i nieustannie kombinując, co by tu robić, żeby nic nie robić, co żadną miarą mu się nie udaje. Zagorzały kibic sportowy (dziś już tylko kapciowy). W sercu "Wisła", "Lech" (niestety - Poznań!), ManU i Barca. Od 33 lat rokrocznie 8 IV świętuje cud nad Rawą, kiedy to nasi hokeiści zmłócili Moskali!
Kontakt: adamsnak@vp.pl, tel. 696 425 839


Copyright © 2008 by Gimini. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone