Logo gazety sulechowskiej
Strona główna
Archiwum
Historia
Autorzy
Kontakt
Forum
Linki

„Gazeta Sulechowska” ukazuje się od grudnia 2002 r. Początkowo była (w zamierzeniach) dwutygodnikiem, ale wkrótce zmieniła cykl wydawniczy na trzytygodniowy. Po roku stała się miesięcznikiem, którym jest (z roczną przerwą znowu na cykl trzytygodniowy) do tej pory. Swoim zasięgiem obejmuje teren Gminy Sulechów. Nakład to obecnie 1.500 egzemplarzy.

Pierwszym wydawcą była firma Romualda Fursa ZKU „Behapex”, a od lipca 2005 roku do dzisiaj „GS” wydaje firma PPHU „Ergomedia” Aleksandra Kutrowskiego (66-100 Sulechów, ul. Żeromskiego 18).

Redaktorem naczelnym od początku jest Paweł Kutrowski, z kilkumiesięczną przerwą (październik 2004 - czerwiec 2005), gdy gazetę prowadził Wojciech Gawlik. Autorzy, z wyjątkiem Naczelnego, współpracują z pismem bezpłatnie - pisanie to ich hobby i / lub społeczne zacięcie.

„GS” jest pismem o charakterze informacyjno - publicystycznym i opiniotwórczym. W gazecie można znaleźć: autorskie felietony (często poświęcone kwestiom samorządowym), teksty czysto informacyjne, subiektywne relacje z sesji Rady Miejskiej, wywiady, polemiki, krzyżówkę z nagrodą - o tematyce lokalnej, ironiczny hor(ror)oskop, dowcipy (zazwyczaj osobiście wybierane przez Naczelnego), poezje, artykuły o sulechowskim sporcie, bezpłatne ogłoszenia drobne, czasami fotoreportaże, a także rubryki - poradniki: finansowy i (od niedawna) prawny. Przez 5 lat w „GS” ukazywał się cykl, autorstwa Przemysława Mikołajczyka, „Ulice Sulechowa”, w którym przedstawiono wszystkie ulice znajdujące się w mieście i przyległych do niego wsiach.

Funkcjonowanie „GS” finansowane jest z reklam (zapraszam zainteresowanych reklamą - kontakt pod nr tel.: 507 050 291) oraz ze sprzedaży (cena od początku istnienia pisma bez zmian: 1,70 zł).


Copyright © 2008 by Gimini. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone